Delivery & Returns €5.99 Delivery, Free over €50
Delivery Type Standard Delivery
The Sonarto Hera Wireless Earphones are the perfect companion for your on-the-go lifestyle. With their V5.2 Bluetooth connection, these earphones offer seamless connectivity to your devices. The Sonarto Hera earphones offer an impressive 5 hours of battery life, perfect for hitting the gym or going for a walk.
Featuring dual Bluetooth connectivity, these earphones let you switch between two devices, making multitasking effortless. The built-in microphone delivers crystal-clear sound, letting you make calls or speak into your phone.
Designed for convenience, these earphones ensure a secure fit even during your most intense workouts. Plus, with a range of up to 10 meters, you can leave your phone in your bag or pocket while enjoying uninterrupted music and calls. Upgrade your audio experience with the Sonarto Hera Wireless Earphones.
- V5.2 Bluetooth Connection
- 5-Hour Battery Life
- Dual Bluetooth
- Built-in Microphone
- High-Fidelity Sound
- Never-Drop Design
- 10M Range
- Hands-Free Music & Calls
- Instruction Manual: Click here to download pdf
| Brand: | Sonarto |
| Bluetooth Version: | V5.2 |
| Weight: | 12.6g |
| Wireless Range: | 10 Metres (without obstacles) |
| Speaker: | Φ10mm |
| Material: | Acrylonitrile Butadiene Styrene, Polycarbonate, Thermoplastic Polyurethane |
| Charging time: | 1.5hrs |
| Talk time: | 5hrs |
| Play time: | 7hrs |
| Battery: | 55mAh (Milliamp‑Hours) |
| Speaker Frequency (Hertz): | 20Hz~20,000Hz |
| Impedance (Electrical Resistance): | 32Ω±15% |
| Speaker Sensitivity: | 103±3 dB (Decibles) at 1,000 Hz & 1mW (Milliwatt) |